Štěňátka
Sem vložte podnadpis

Rodiče

Bleška ze Studnic

kohoutková výška: 48.0 cm

skus: nůžkový

chybějící zuby: 0

srst: krátká

barva: černo-žluto-bílá

tituly: 3x CAJC, 1x BOJ, 6x CAC, 2x BOB, 1x BOS, 4x NV, 3x CAC ČMKU, 4x VT, 2x KV, Český junioršampion, Klubový junioršampion, Český šampion, Fena roku 2015 2. místo

Hmotnost: 15,7 kg

DKK: 0/0

LP: 0/0

Neptun Červený muškát

kohoutková výška: 46.0 cm

skus: nůžkový

chybějící zuby: P2 vlevo dole

srst: krátká

barva: černo-žluto-bílá

tituly: VN, VD2

První fotky

SONO

Dnes 15.7 jsme navštívili s Bleškou paní doktorku, abychom se mohli konečně podívat na naše pišingříky. Na sonu byli dobře vidět čtyři mimča, ale paní doktorka říkala, že se nějací mohou schovávat. Miminka rostou jako z vody, byla jasně vidět jejich bušící srdíčka a už se jim začala tvarovat i páteř. Bavili jsme se i o možném termínu narození a i paní doktorka se přiklání na poslední týden v červenci. Takže když to vše dobře půjde na konci července se naše rodina rozroste minimálně o čtyři další členy.

Náš první pelíšek

Porodní bedna

V neděli jsme Blešce dostavěli její vlastní porodní bednu. Bleška s Cedulkou aktivně pomáhaly hlavně při krácení prkének. Obě vše pro jistotu otestovaly, co kdyby tam náhodou byla nějaká tříska, ta by přece byla pro mimča nebezpečná. Ale nakonec jí obě schválily a my jí mohli vystlat Vet Bed dekou a nastěhovat do pokoje. Bleška si okamžitě musela vyskoušet pohodlnost jejího nového bytečku a já si myslím, že byla nadmíru spokojená. :)

A jsme na světě

6. srpna ráno Bleška odmítala svojí oblíbenou snídani v podobě kuřecího masa a granulí. Nechtěla ani nabízenou šunku a další své oblíbené pochutiny. Přála si být pořád venku a často čůrala. Neustále vyžadovala naši pozornost a když se jí ji nedostávalo, začala kňourat. Když jsme jí jako každý jiný den ráno měřili teplotu, teploměr se zastavil na 36,2 stupních. Tušili jsme, že den "D" nadešel.

A opravdu se tak stalo, v osm hodin začala Bleška rodit. Porod nepostupoval. V jednu v noci se musela mamka s Bleškou vydat na veterinu, protože první holčičce se nechtělo na svět. Paní veterinářka začala chystat na císařský řez, ale nakonec se Blešce podařilo porodit první holčičku přirozeně. Potom porod pokračoval už bez komplikací narozením prvního kluka ze tří. Další se narodila naše nejmenší holčička, hned za ní vykoukla na svět třetí holčička. Další v pořadí byli dva kluci a nakonec se narodila poslední holčička, kterou Bleška porodila již doma ve své vlastní porodní bedně.

Celkový počet štěňátek z předpokládaných čtyř se vyšplhal na šťastných sedm.

Štěnátka už mají předběžně daná jména, ale které z vybraných jmen bude přiděleno danému šteňátku, to záleží na novém majiteli.

První týden života

Dnes je to přesně týden co se Blešce narodilo sedm darebů. Během celého týdne všichni krásně rostli a přibírali na váze. I naše nejmenší krásně vyrostla a svou porodní váhu zdvojnásobila. Maličkým stále hnědnou hlavičky a začínají se jim dělat i malé flíčky. Všichni už krásně zvládají strakatou pozici s nohama vzhůru. Zatím ani jedno štěňátko nevidí a neslyší, ale brzy už se na nás jistě podívají.

Druhý týden života

Tak a dnes jsou našim sedmi statečným dva týdny. Během druhého týdne se jim začali otvírat očíčka, ale jěště ůplně nevidí. Ouška mají stále zalepená, takže nás neslyší. Už se nepohybují jen plazením, ale žačali už i chodit. Všem se i nadále dělají malé flíčky. Všichni přibírají na váze a dvanáctý den i naše maličká překročila půlkilovou hranici.

Třetí týden života

V neděli byli našim pišingříkům tři týdny. Během třetího týdne si začali hrát jak spolu tak i s maminkou. Všichni už slyší a když se na ně zavolá tak s vrtěním ocásků přiběhnou. Vyrostli jim zoubky, takže Bleška nekojí už s takovou libostí. Proto jsme jim dali jejich první příkrm - rozmixovaná kuřecí prsa. Pouštíme je běhat po pokoji, Aby si zvykali i na jiné místo než svou bedničku. Začali jsme je učit čůrat na podložku, aby si nečůrali po celém pelíšku.  

První návštěvy nových rodin

Dnes jsme poprvé ukázali naše miminka jejich novým rodinám. Přijela rodina Aktovky a Aliry. Miminkům se návštěva líbila, hned si začali hrát a ukazovat všem jak mají krásné ostré zuby. Od rodin dostali hračky, polštář a deku. Bleška s Cedulkou nepřišli zkrátka a dostali taky něco na zub. 

V neděli přijeli další dva zájemci na štěňátka - rodina Akrobata a Astronoma. Akrobat odcestuje do Prahy a Astronom k Litomyšli.

Další týden v sobotu se přijela na Adolfka podívat jeho nová rodina. Adolfek bude bydlet kousek od Kladna a na prázdniny bude jezdit na Šumavu.

Čtvrtý týden života

Během čtvrtého týdne se štěňátka poprvé ukázaly novým rodinám. Štěňátkům se návštěvy moc líbily. Od nových rodin dostaly spoustu hraček, dečky a polštářky.

Pišingříci se také poprvé podívali ven na travičku. Chvilku se tvářily nedůvěřivě, ale za chvilku si začaly hrát tak jako doma. Teta Cedulka je hlídala pro jistotu za ohrádkou, co kdyby jí chtěli náhodou sníst. Po půl hodině všechna štěňátka usnula a spala až do večera.

Čtvrtý týden jsme nestihli kvůli návštěvám nafotit štěňátka zvlášť, ale pátý týden už je nafocený :)

Pátý týden života

V neděli bylo štěňátkům pět týdnů. Štěňátka krásně rostou. V chůzi si začali více věřit a začali i rychle  běhat. Když je venku hezky, jdou s radostí ven. Celý den běhají po celém bytě a hrají si společně s Bleškou a s Cedulkou.

Štěňátkům moc chutná pribináček. Papají i granule jak suché tak namočené s masem. Bleška už je nekrmí tolikrát jako předtím a tak své příkrmy snědí s radostí.

Už chodíme ven

Štěňátkům už zdaleka nestačí k pobytu jen ohrádka a tak je pouštíme jak po bytě tak i na zahrádku. Ze začátku jsme je zavírali i na zahrádce do ohrádky, ale to se jim moc nelíbilo a tak jsme je vypustili na celou zahrádku. Konečně už nekřičely. Občas si s nimi přijde hrát teta Cedulka, ale po chvilce zase utíká pryč.   

Nastalo loučení

Odjezd do nových domovů

30. září jsme se rozloučili s Akrobatem, který odjel ke své nové rodině do Prahy. Jako druhá Lira, která odjela ke své rodince do Brna. V neděli odjela Aktovka, která jela ke své rodině k Plzni. Aktovku následoval Astronomek. Ten jel se svou rodinou do Litomyšle, kde na něj čekal jeho nový kamarád. Jako poslední v neděli odjela Amazonka, která bydlí v Hradci Králové. Adolf si na svou rodinu počkal až do pondělí. A nám doma zůstala Abeceda.

Fenky

Aktovka - první fenka

Ati

Aktovka bude bydlet ve Štěnovicích.

Aktovka se narodila jako první s váhou 201 gramů a byla druhá nejmenší fenka, ale teď čtvrtý den dosáhla váhy 287 gramů . Začíná jí krásně prohnědávat hlavička. A je ze všech štěňátek nejvíce fotogenická :)

Aktovka vyrostla jako z vody a osmý den váží 438 gramů.

Desátý den Aktovka váží 537 gramů. Krásně jí hnědne hlavička a i její černá nožička se barví do hněda. Aktovce a i ostatním jsme museli ostříhat jejich drápky, aby zbytečně nedrápali Blešce bříško.

Aktovka musí být ve všem první a tak i jako první začala koukat. Patnáctý den po narození váží 781 gramů a je tedy druhá největší holka.

Dvacátýčtvrtý den váží 1217 gramů. Aktovka je velmi čilá, ráda si hraje a provokuje sourozence. Taky se ráda chová a mazlí.

Dvacátý osmý den Ati váží 1349 gramů.

Třicátýpátý den váží 1708 gramů.

Psaní z rodiny:
My jsme moc rádi že jsme si Atinku mohli vybrat a že je tu s námi. Máme tu alespon živo :-). Ati je milá a přítulná a celkem učenlivá, musíme dát pozor, aby nechtěla být příliš samostatná. Co se týče "výcviku", toho umí i trochu víc, zapomněli jsme včera lehni a skákání přes bednu :-), ale muže taky moc neposlouchá. Nenosí si totiž s sebou dobroty...Zato se nám stále nedaří aby neskakala na sedačku když jíme... Teď mám radost, že se konečně "dali dohromady" se sousedem Bertem, takový pohyb jako při vzájemném honění ji nedokážeme sami dát. Včera tady ještě dobrou 1/2h rajtovali na zahradě v půl desáté večer... A ráno nás alespoň nechala spát do 9.

Fotky po narození

1. týden

2. týden

3. týden

5. týden

Fotky z nové rodiny

Pejsci

Astronom - první pejsek

Astri

Astronom bude bydlet u Litomyšle.

Jako druhý v celkovém pořadí se narodil Astronom, který se svou váhou 251 gramů zaujal místo největšího štěňete. I čtvrtý den je stále největší a váží 392 gramů.

Astronom si stále udržuje titul největšího štěňete s váhou 612 gramů.

Desátý den váží 714 gramů. Astronom je naše největší a nejmohutnější štěňe. Hnědnou mu tváře a tvoří se mu první flíčky. Bílá hvězda na zádech je ještě výraznější než minulý týden.

Patnáctý den Astronom váží 1032 gramů a je druhý největší.

Astronom dvacátýčtvrtý den váží 1509 gramů. Astronom není takový provokatér jako Aktovka, ale když už je do hry zapleten jen tak se nedá. Je to velký objevitel, vždy prochodí celý pokoj a pak se spokojeně uvelebí v pelíšku.

Dvacátýosmý den Astronom váží 1747 gramů.

Třicátýpátý den Astronom váží 2325 gramů.

Fotky po narození

1. týden

2. týden

3. týden

5. týden

Fotky z nové rodiny

Amazonka - druhá fenka

Žofka

Amazonka bude bydlet u Hradce.

Amazonka vykoukla na svět jako třetí. Je to naše nejmenší fenečka, její porodní váha dosahovala pouhých 163 gramů. Je to velká bojovnice a tak její váha pomalu, ale jistě stoupá. Čtvrtý den váží 178 gramů. Dostává i umělé mlíčko, aby nabrala dostatek sil pro sání mateřského mléka od Blešky.

Maličká Zonka je stále nejmenší, ale svou hmotnost zvýšila na 340 gramů.

Desátý den Amazonka váží 410 gramů. Pamalu ale jistě dohání své sestry. Nemusí už ani dostávat umělé mléko, protože o místo u cecíku se už umí "porvat". Začínají ji puntíkatět nožičky a hnědnout hlavička.

Amazonka je stále nejmenší, ale na druhou nejmenší fenku ztrácí pouze 20 gramů a váží tedy 664 gramů.

Zonka dvacátýčtvrtý den váží 1096 gramů. Amazonka je stejně čilá jako Aktovka a často si spolu hrají. Ikdyž je menší od sourozenců se nenechá porazit a zastrašuje je vrčením. Když jí chceme pochovat vždy dá ruce vzhůru jako by se vzdávala a v náruči moc dlouho nevydrží.

Dvacátýosmý den Ami váží 1183 gramů.

Třicátýpátý den Ami váží 1499 gramů.

Fotky po narození

1. týden

2. týden

3. týden

5. týden

Fotky z nové rodiny

Adolf - druhý pejsek

Áda

Adolf bude bydlet na Křivoklátsku.

Adolfek se na světě ukázal jako pátý. Při narození vážil 239 gramů a dnes už váží 343 gramů. Má zatím nejvýrazněji hnědé tváře.

Adolfek osmý den váží 569 gramů a je druhý největší kluk.

Desátý den Adolfek váží 698 gramů. Od nedělě měl Adolfek slabší průjem, ale pořád přibíral na váze. Teď má sice stále stolici řidší, ale nekaká tak často jako předtím. Jako ostatní i Adolf hnědne a začíná puntíkatět.

Adolfek patnáctý den váží 1050 gramů a tím předehnal svého bráchu Astronoma.

Adolf je stále největší a dvacátýčtvrtý den váží 1689 gramů. Jak je velký tak je i tak upovídaný. Jakmile se mu něco nelíbí hned nás na to upozorní štěkáním. Pusinu nezavře ani když cucá cecík. Mlčí jen když spí a nebo ho chováme. Ale je taky strašně hravý a mazlivý. Sourozence rád kouše do ocásků a do uší.

Dvacátýosmý den Adolfek váží 1950 gramů.

Adolf třicátýpátý den váží 2514 gramů.

Fotky po narození

1. týden

2. týden

3. týden

5. týden

Fotky z nové rodiny

Alira - třetí fenka

Lira

Alira bude bydlet v Brně.

Jako čtvrtá se narodila Alira. Se svými 233 gramy se stala největší holčičkou. Čtvrtý den už váží 329 gramů. Lira má puntíky jen na jedné straně a tím je i nejsvětlejší z celého vrhu. 

Alira je největší slečna z vrhu a váží 514 gramů.

Desátý den Alira váží 620 gramů. Lira je stále naše nejsvětlejší štěně. Začínají jí puntíkatět nožičky a záda.

Patnáctý den Alira váží 910 gramů a je stále největší z holek.

Liruška dvacátýčtvrtý den váží 1509 gramů.

Alira dvacátýosmý den váží 1668 gramů. Alira je velký mazel, v náruči vydrží prolenošit celý den. Ale stejně tak jak dokáže lenošit, tak si dokáže i hrát.

Lira třicátýpátý den váží 2267 gramů.

Fotky po narození

1. týden

2. týden

3. týden

5. týden

Fotky z nové rodiny

Akrobat - třetí pejsek

Bat

Akrobat bude bydlet v Praze.

Šestý se narodil Akrobat. Byl stejně veliký jako Adolf a také vážil 239 gramů. Dnes už váží 369 gramů a tím je druhý největší pejsek. Akrobata zdobí malý černý flíček na prdelce.

Akrobat je nejmenší kluk z vrhu a váží 562 gramů.

Dvacátýčtvtý den váží Batík 1383 gramů.

Akrobat dvacátýosmý den váží 1626 gramů. Bat je velký milovník a rád se pusinkuje a mazlí. Je to taky velký silák, rád kouše sourozence do nohou a uší.

Bat třicátýpátý den váží 2027 gramů.

Fotky po narození

1. týden

2. týden

3. týden

5. týden

Fotky z nové rodiny

Abeceda - čtvrtá fenka

Zůstane u nás v Řehořově.

Jako poslední se narodila Abeceda. Jediná se narodila už doma. Její porodní váha byla 205 gramů, ale teď pátý den už váží 323 gramů.

Abi je druhá nejmenší fenka a váží 426 gramů.

Desátý den Abeceda váží 487 gramů. Je zatím nejhnědější a taky nejklidnější. Dělají se jí malé černé puntíky po celém těle.

Pátnáctý den Abeceda váží 684 gramů a je tedy třetí největší fenka.

Abi dvacátýčtvrtý den váží 1108 gramů.

Abeceda dvacátýosmý den váží 1240 gramů. Abeceda je povahově i zbarvením nejvíce podobná Blešce a proto jsme se rozhodli, že zůstane u nás právě ona. Abi si ráda hraje jak se sourozenci tak s hračkami.

Třicátýpátý den Abeceda váží 1600 gramů. 

Fotky po narození

1. týden

2. týden

3. týden

5. týden

Společné fotky

Fotky po narození

1. týden

2. týden

3. týden

4. týden

5. týden

Už to budou skoro dva roky

Ten čas nám ale letí. Už to budou skoro dva roky, co se našich šest prcků rozprchlo do nových domovů. Doma nám jeden prcek zůstal a alespoň trochu zmírňoval bolest po ztrátě šesti miláčků.

Za ty dva roky jsme se několikrát sešli. A naše děti si mohli znovu pohrát jako když byli ještě u Blešky. Setkali jsem se na výstavě na nečisto v Hlinsku, kde nám udělala velkou radost především Amazonka, která se svou paničkou zvítězila ve velké konkurenci. Společně s Amazonkou jsme se tam ještě viděli s Adouškem, který se taky velmi snažil. 

V květnu jsem se vypravili na setkání štěňat, kde jsme se setkali s Akrobatem, Alirou, Adouškem a na jeden den za námi přijela i Aktovka. Na setkání nám scházel akorát Astronomek a Amazonka. Setkání bylo velmi hezké a všechny děti i s páníčky si to moc užili.

V září se konalo setkání strakáčů, kam jsem se s holkami vypravili jen na jeden den, protože Bleška hárala. Setkání jsme využili k zbonitování Cedulky. Abecedka s Adouškem a Akrobatem se zúčastnili výstavy na které Akrobat na plné čáře zvítězil.

Na jaře chceme společně uspořádat rodinné setkání. Doufáme, že se konečně sejdeme všichni na jednom místě a užijeme si krásný společný víkend.