Úspěchy
Sem vložte podnadpis

Výstavy

S Bleškou jsme se velmi aktivně věnovali výstavní kariéře. Za celé tři roky zvládla nasbírat několik hezkých ocenění, kterými splnila podmínky pro udělění tří titulů.

Jako mladá získala tři ocenění CAJC a tím splnila podmínky pro udělění titulu ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION. Tento titul si obhájila v roce 2014. K titulu přidala i jedno ocenění BOJ a VT. V roce 2014 se jí podařil vybojovat i titul KLUBOVÝ JUNIOR ŠAMPION.

Když dosáhla Bleška stáří osmnácti měsíců musela přejít do kategorie dospělých psů. Svojí kariéru dospěláka zahájila získáním ocenění KRAJSKÝ VÍTĚZ. Dále pokračovala ve stejně úspěšném rytmu. Získala šest ocenění CAC, za které si vysloužila titul ČESKÝ ŠAMPION.

Dvakrát se jí povedlo porazit všechny psy své rasy a tak byla náležitě oceněna BOBem. Jednou ukázala, že je nejhezčí fenka a tak obdržela BOSa. Čtyřikrát byla NÁRODNÍ VITĚZ. Na jedné krajské výstavě se jí zadařilo a byla druhá ve skupině non.FCI. Celý tento náročný výstavní rok uzavřela tak, když si ve strakaté soutěži O FENU ROKU odnesla druhé místo za všechny své tituly.

A je to doma. Bleška konečně nasbírala dostatečný počet bodů na to, aby se stala Klubový šampion. Dostala obrovský pohár, ale na diplom si ještě pár dní počká. Teď ještě dosáhnout vítězství na Mezinárodní výstavě a obhajíme i poslední titul a to Šampion ČMKU.

Agility

S holkama se učíme i agility, ale hlavně s Cedulkou, protože Blešku skákání přes překážky moc nezaujalo. :) Bleška sice cvičí na cvičáku s námi, ale na závody to nebude asi nikdy.

S Cedulkou už jsme vyzkoušeli jedny neoficiální agility závody a to Brňenského dráčka na psích dnech v Brně. Na naše první závody jsme si vedli celkem obstojně. První běh byl tedy hrozný, protože se Cedulka rozhodla, že se půjde projít a tak jsme skončili poslední, i když se nám nakonec podařilo tuneliádou prokličkovat do cíle. Druhý běh se nám v jumpingu dařilo dobře a doběhli jsme si pro krásné deváté místo z dvaceti osmi psů. Třetí běh agility byl zase o něco horší a tak jsme skončili na patnáctém místě.

Do příštích závodů dopilujeme malé chybky a pak si doufám doskáčeme i na lepší místa :)

V neděli 2.dubna jsme si s Cedulkou zajely na druhé neoficiální závody do Pardubic. Na výlet s námi vyjela i naše trenérka Hedvika. Na závodech bylo moc krásně. Kromě psů zde bylo spoustu místních zvířat jako kozy, ovce, jeden poník, slepičky a ve voliérách poletovali pestrobarevní papoušci. Samotné parkůry nebyly příliš složité. Paní rozhodčí byla moc hodná, vše nám krásně vysvětlovala.
Náš první běh byl moc hezký, akorát Cedulka si zahrála na slušně vychovaného pejska a během běhu šla pozdravit paní rozhodčí a paní fotografku. To nás velmi zdrželo a tak jsme dokončili parkur v čase 48 vteřin s jednou chybou. Druhý běh byl o něco horšší Cedulka nějak zapomněla co jsou to tunely a tak se ke mě vracela kdykoliv jsem jí vyslala z větší dálky do tunely. To bylo taky velké zdržení a tak jsem doběhli s jednou chybou do cíle. Z prvního běhu jsme tedy vyšli na poslední místě a z druhého na předposledním. Hedvika nás však moc chválila, že se jí běhy moc líbily. Já i Cedulka se už nemůžeme dočkat další závodů, které nás čekají už 22.dubna. Držte nám všichni palce. :)

22. dubna jsme se znovu vypravily na závody do Pardubic. Na tyto závody jsme tvrdě trénovaly a doufaly jsme, že se náš trénik projeví na výsledkové listině. A taky to tak bylo. Ve třetím běhu jsme se umístily na třetím místě a poprvé jsme si tak sáhly na stupínek vítězů. Domů jsme si odvezly krásné ceny a velkou radost z úspěchu. 

15. července jsme se vydaly na Brněnského dráčka, kde jsme chtěly znovu zabojovat o stupínky vítězu. To se nám sice nepovedlo, ale vedly jsme si o dost lépe než minulý rok. Ve dvou bězích jsme se umístily v nejlepšší desítce, přesněji na osmém a devátém místě. V součtech jsem se vyšplhaly na šesté místo. Konkurence byla vysoká, a tak byla radost i z takového umístění veliká.

23. července se chystáme na týdenní soustředění v agility pod velením naší trenérky Hedviky. Na soustředění nám přijede dělat společnost Batík s Danem. Už se moc těšíme :)

23. července v Jihlavě odstartovalo týdenní soustředění. S Cedulkou jsme si to moc užily. Společnost nám měla dělat i Abeceda, ale té se moc stískalo po teplu domova a tak druhý den odjela domů. S Cedulkou jsme dopilovaly pár nedostatků a doufaly jsem, že si poslední týden na soustředění Radovana Lišky neuděláme ostudu.

U Radovana to bylo opravdu težké. První dav dny jsme se obě trápaly složitými sekvencemi, ale třetí den jsme se sžily a zvládaly jsme i složitější přeběhy. Zažily jsme zde spoustu srandy a naučily jsme se spoustu věcí.